news

Minecraft na serwerze VPS

Jan. 24, 2024


Jak postawić serwer Minecraft na serwerze VPS

 

Minecraft to gra, która zyskała ogromną popularność na całym świecie, oferując graczom nieograniczone możliwości tworzenia i eksploracji. Jednym z aspektów, który wyróżnia Minecraft, jest możliwość tworzenia własnych serwerów, dzięki czemu można grać ze znajomymi w prywatnym świecie. W tym artykule omówimy, jak krok po kroku postawić serwer Minecraft na serwerze VPS (Virtual Private Server).

 

Dlaczego warto wybrać VPS: Serwer VPS oferuje dedykowane zasoby i lepszą kontrolę, co jest kluczowe dla płynnej gry w Minecraft. Dzięki VPS masz pełną kontrolę nad środowiskiem serwera, co pozwala na dostosowanie ustawień i zainstalowanie potrzebnych dodatków.

 

Krok 1: Wybór i Konfiguracja VPS

 1. Wybór dostawcy VPS: Wybierz dostawcę, który oferuje odpowiednią ilość zasobów (CPU, pamięć RAM, przestrzeń dyskowa) oraz lokalizację serwera blisko Ciebie lub graczy. Nasze serwery VPS zlokalizwane są w Polsce, we Wrocławu a dzięki wydajnym łączom między miastowym gwarantujemy niski ping do każdego miejsca w Polsce i Europie.
 2. Instalacja systemu operacyjnego: Zalecamy system Linux ze względu na jego stabilność i wydajność. Ubuntu lub CentOS to popularne wybory.
 3. Dostęp do serwera: Skonfiguruj dostęp SSH do swojego serwera VPS.

 

Krok 2: Instalacja Javy Minecraft Server działa na Java, więc pierwszym krokiem jest jej instalacja.

 1. Zaloguj się na serwer VPS przez SSH.
 2. Zaktualizuj pakiety systemowe (na przykład za pomocą sudo apt update && sudo apt upgrade w Ubuntu).
 3. Zainstaluj Java Runtime Environment (JRE), używając komendy sudo apt install default-jre.

 

Krok 3: Instalacja Serwera Minecraft

 1. Utwórz folder na serwer Minecraft, np. mkdir minecraft_server.
 2. Przejdź do utworzonego folderu i pobierz najnowszą wersję serwera Minecraft z oficjalnej strony.
 3. Rozpocznij instalację serwera za pomocą komendy java -Xmx1024M -Xms1024M -jar nazwa_serwera.jar nogui, gdzie nazwa_serwera.jar to nazwa pobranego pliku.

 

Krok 4: Konfiguracja Serwera

 1. Po pierwszym uruchomieniu serwera, należy zgodzić się na EULA (End User License Agreement). Otwórz plik eula.txt i zmień eula=false na eula=true.
 2. Uruchom serwer ponownie, używając powyższej komendy.
 3. Opcjonalnie, skonfiguruj plik server.properties do personalizacji ustawień serwera, takich jak tryb gry, biała lista, itp.

 

Postawienie serwera Minecraft na VPS wymaga kilku kroków, ale daje dużą satysfakcję i kontrolę nad Twoim własnym światem Minecraft. Pamiętaj, aby regularnie aktualizować serwer i tworzyć kopie zapasowe, aby zapewnić bezpieczeństwo i stabilność Twojego serwera. Szczęśliwej budowy i eksploracji!