news

Serwery dedykowane oparte o RYZEN

Jan. 30, 2024


Nowe Serwery dedykowane z procesorami Ryzen

 

W świecie technologii serwerowych, rywalizacja pomiędzy AMD (z ich procesorami Ryzen), a Intel trwa od lat. Ostatnie lata przyniosły znaczący rozwój w technologii procesorów AMD Ryzen, co wpłynęło na rynek serwerów. W tym artykule przyjrzymy się nowym serwerom z procesorem Ryzen i porównamy je z tradycyjnymi serwerami opartymi na procesorach Intel.

 

Rozwój Procesorów Ryzen: AMD zaimponowało rynkowi swoimi procesorami Ryzen, które oferują wysoką wydajność per core. Serwery oparte na Ryzenach są znane z lepszej obsługi wielowątkowości, co jest kluczowe dla intensywnych obliczeniowo zadań.

 

Porównanie Wydajności:

  1. Wysokie taktowanie: Ryzeny oferują wyższe taktowanie per core w porównaniu do odpowiedników Intel, co przekłada się na lepszą wydajność w zadaniach jednowątkowych.
  2. Zużycie energii: Procesory Ryzen są znane z lepszej efektywności energetycznej, co może przyczynić się do obniżenia kosztów operacyjnych serwerowni.
  3. Koszt: W kontekście stosunku ceny do wydajności, serwery Ryzen często wypadają korzystniej niż serwery Intel.

 

Zastosowanie: Serwery Ryzen świetnie sprawdzają się w aplikacjach wymagających dużej mocy obliczeniowej i przetwarzania danych, takich jak wirtualizacja, hosting gier, czy obliczenia naukowe. Natomiast serwery Intel nadal dominują w przedsiębiorstwach i aplikacjach korporacyjnych.

 

Wybór pomiędzy serwerami Ryzen a Intel zależy od konkretnych potrzeb i wymagań. Serwery Ryzen oferują imponującą wydajność, szczególnie w aplikacjach wielowątkowych i tam, gdzie liczy się stosunek ceny do wydajności. Z kolei serwery Intel mają swoje miejsce w bardziej tradycyjnych zastosowaniach biznesowych.

 

Sprawdź nasze serwery Ryzen z super szybką pamięcią RAM DDR5 5200 MHz