news

VPS Storage - CEPH

Dec. 11, 2023


W dzisiejszym świecie cyfrowym, bezpieczeństwo i niezawodność przechowywania danych stały się kluczowymi priorytetami dla każdej firmy. Rozwiązaniem, które odpowiada na te potrzeby, jest nowa usługa VPS Storage, oparta na zaawansowanej technologii CEPH z potrójną replikacją danych. Dzięki temu rozwiązaniu, k.pl zapewnia nie tylko niezawodny storage, ale również gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa danych, potwierdzony certyfikatem ISO/IEC 27001.

 

Czym jest VPS Storage oparty na CEPH? Virtual Private Server (VPS) Storage, wykorzystujący technologię CEPH, to innowacyjne rozwiązanie zapewniające wysoką dostępność i elastyczność przechowywania danych. CEPH, jako zdecentralizowany system przechowywania danych, oferuje niezawodność i skalowalność, które są kluczowe dla biznesów o różnych potrzebach. Użytkownicy usługi VPS Storage mogą liczyć na szybki i bezproblemowy dostęp do swoich danych, niezależnie od obciążenia systemu.

 

Potrójna Replikacja - Gwarancja Niezawodności Jednym z kluczowych elementów naszej nowej usługi VPS Storage jest potrójna replikacja danych. Oznacza to, że każdy fragment danych jest replikowany w trzech różnych lokalizacjach, co zapewnia ich bezpieczeństwo nawet w przypadku awarii jednego z węzłów. Ta redundantna architektura gwarantuje, że dane są zawsze dostępne i chronione.

 

Backup i Kopia Zapasowa - Twoje Dane zawsze Bezpieczne Regularne backupy są kluczowe dla ochrony danych przed przypadkową utratą lub uszkodzeniem, a nasza usługa umożliwia dowolne skonfigurowanie twojego systemu backupu.

 

Certyfikat ISO 27001 - Potwierdzenie Najwyższych Standardów Nasza usługa VPS Storage jest zgodna z rygorystycznymi standardami bezpieczeństwa danych, co potwierdza posiadany przez nas certyfikat ISO/IEC 27001. Jest to międzynarodowy standard określający wymagania dla systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISMS), zapewniający, że stosujemy najlepsze praktyki w zakresie ochrony danych naszych klientów.

 

Dane przechowywane w usłudze VPS Storage znajdują się na terytorium Polski, co zapewnia użytkownikom dodatkowe korzyści w zakresie zgodności z lokalnymi przepisami dotyczącymi ochrony danych oraz szybkości dostępu. Lokalizacja serwerów na terenie Polski stanowi kluczowy element dla firm i instytucji, które muszą przestrzegać specyficznych wymogów prawnych, takich jak RODO.

 

 

Chcesz przetestować nasze rozwiązanie sprawdź k.pl STORAGE