BESTSELLER
500GB
2
2 GB
500 GB
1 Gbps / nielimitowany
BESTSELLER
1TB
2
2 GB
1 TB
1 Gbps / nielimitowany
BESTSELLER
2TB
2
2 GB
2 TB
1 Gbps / nielimitowany
BESTSELLER
5TB
2
2 GB
5 TB
1 Gbps / nielimitowany
Kontakt
Potrzebujesz niestandardowych rozwiązań? Napisz do nas!
Aktualności
Sprawdź najnowsze informacje
FAQ
Sprawdź najczęściej zadawane pytania
Jak wygenerować klucz publiczny?
Klucz publiczny należy wygenerować na swoim lokalnym komputerze. W zależności od systemu proces przebiega w poniższy sposób:
Linux:
- Otwórz terminal na swoim komputerze Linux.
- Wpisz polecenie ssh-keygen i naciśnij Enter. W odpowiedzi na to polecenie zostaniesz poproszony o wybranie lokalizacji, w której chcesz zapisać klucz i podanie hasła (opcjonalne).
- Jeśli podasz hasło, zostanie ono użyte do zabezpieczenia klucza prywatnego. Ważne jest, aby wybrać silne i unikalne hasło.
- Po podaniu hasła zostanie wygenerowany klucz prywatny i klucz publiczny. Klucz prywatny zostanie zapisany na Twoim komputerze, natomiast klucz publiczny zostanie wyświetlony na ekranie.
- Skopiuj klucz publiczny i wklej go we właściwym miejscu w panelu klienta.
Windows:
- Pobierz program PuTTYgen ze strony www.chiark.greenend.org.uk i zainstaluj go na swoim komputerze.
- Otwórz PuTTYgen i wybierz opcję "Generate" (Generuj).
- Przeciągnij myszką po obszarze podczas gdy klucz jest generowany (ruchy myszki pomagają w procesie losowania klucza).
- Po zakończeniu procesu generowania klucza, program wyświetli klucz publiczny i klucz prywatny.
- Wybierz opcję "Save pubic key" (Zapisz klucz publiczny) i zapisz klucz w wybranej lokalizacji na swoim komputerze bądź wklej w panelu klienta.
Uwaga: Pamiętaj, że klucz prywatny jest bardzo ważny i powinien być przechowywany w bezpiecznym miejscu, najlepiej zaszyfrowanym hasłem. Nie udostępniaj go nikomu, kto nie ma do niego dostępu.
VPS czy serwer dedykowany?
Decyzja o tym, czy wybrać VPS czy serwer dedykowany, zależy od Twoich potrzeb. Serwer dedykowany jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dużo mocy obliczeniowej i oczekują pełnego dostępu do zasobów serwera oraz kontroli. Serwer VPS wymaga mniejszego zaangażowania oraz zaplecza technicznego w jego utrzymaniu niż serwer dedykowany. VPS jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują wydajnego, elastycznego i skalowalnego serwera z zapewnioną wysoką dostępnością i niezawodnością.
Jakie parametry serwera powinienem wybrać?
Konfiguracja serwera VPS wymaga wyboru odpowiednich parametrów, takich jak ilość pamięci RAM, procesorów CPU oraz przestrzeń dyskowa. Dokonując wyboru należy wziąć pod uwagę wymagania Twojego środowiska, wielkość projektu i budżet, a także optymalne wykorzystanie zasobów. W zależności od projektu oraz charakterystyki uruchomionych usług zapotrzebowanie na CPU oraz RAM może być skrajnie różne. Aby uzyskać pomoc w temacie konfiguracji serwera VPS, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.
Czy moje dane są backupowane?
Dane na serwerze VPS są replikowane w celu zachowania integralności oraz bezpieczeństwa Twoich danych. Nie jest to jednak Backup. Nadal istnieje ryzyko zaszyfrowania bądź usunięcia przez osoby niepowołane. W zależności od usług backup można przeprowadzić na wiele sposobów. Jeżeli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.
Co to jest dysk ssd?
SSD (Solid State Drive) to nośnik danych wykorzystujący technologię pamięci flash. Jest on znacznie szybszy i bardziej wytrzymały niż tradycyjny dysk twardy, dzięki czemu oferuje lepszą wydajność i wyższą niezawodność. SSD oferuje niższy czas dostępu i szybsze wczytywanie aplikacji oraz plików, co przekłada się na wydajność Twojej usługi.
Co to jest dysk chmurowy (Ceph)?
Ceph jest systemem typu SDS (Software Definied Storage) a więc przechowujący dane jako obiekty. Oferuje on wysoką wydajność, niezawodność oraz elastyczność. Ceph składa się z szeregu serwerów i podsystemów, które umożliwiają skalowanie i tworzenie kopii danych oraz ich bezpieczne przechowywanie. Dzięki przechowywaniu kopii danych w trzech różnych miejscach praktycznie do 0 minimalizujemy możliwość awarii.