cables

Historia i działalność

KORBANK S.A. to największy, lokalny, niezależny operator telekomunikacyjny we Wrocławiu i Radomiu Dostarczamy nasze usługi do czołowych firm, instytucji oraz największych osiedli mieszkaniowych we Wrocławiu. KORBANK powstał w roku 1992, natomiast w roku 1994 zbudował na wrocławskim Kozanowie pierwszą w Polsce osiedlową sieć LAN. Budowa tej sieci to pierwsze w historii naszego kraju zastosowanie technologii ethernet, tj. „kabla z kwadratową końcówką”, który mają Państwo w domu.

whiteboard

Obecnie technologia ethernet jest powszechnie używana przez największe telekomy w Polsce i na świecie. W kolejnych latach KORBANK sukcesywnie rozbudowywał swoją infrastrukturę. W roku 2006 zbudowaliśmy pierwszą w Polsce sieć FTTH na wrocławskim osiedlu Malowniczym. Ta inwestycja odbiła się szerokim echem w mediach, które rozpisywały się o nowatorskim rozwiązaniu KORBANKu. Cztery lata później w KORBANKu powstała pierwsza w Polsce telewizja IPTV w technologii Unicast (pierwsze testowe uruchomienie usługi nastąpiło w 2004 roku również na osiedlu Kozanów).

server room

Od roku 2013 KORBANK dostarcza Internet do jednostek oświatowych Gminy Wrocław, tj. do szkół, przedszkoli, centrów kształcenia itp., a także do największych firm, instytucji samorządowych i innych podmiotów.